Mobilā lietotne

Žaņa Lipkes memoriālā kopš 2015. gada sākuma iPhone un Android lietotājiem lejupielādei bez maksas ir pieejama mobilā aplikācija Žanis Lipke Memorial latviešu, krievu, angļu un vācu valodā. To sadarbībā ar muzeju izstrādājusi un dāvinājusi Accenture Latvia komanda.

Mobilā aplikācija ir audio un videogids, kas apmeklētājiem vēsta 16 stāstus par notikumiem, kas risinājušies šajā vietā Otrā pasaules kara laikā, kā arī apraksta muzeja koncepciju un arhitektūras ideju. „Ņemot vērā pasaules tendenci Bring your own device, tradicionālo muzeju gidu ideja tiek pārnesta uz privātajām mobilajām ierīcēm, nodrošinot audio un videogidu telefonā. Izstrādātā aplikācija uzskatāmi parāda, ka izmantojot iBeacons kā iekštelpu orientēšanās tehnoloģiju, apmeklētāji var pārvietoties pa muzeju un apskatīt ekspozīciju sev tīkamā secībā. Ideja vienkārša – lietotājs aplikācijā atver savai atrašanās vietai ekspozīcijā atbilstošo stāstu,” par aplikācijas funkcijām stāsta viens no projekta izstrādātājiem Kaspars Auzarējs-Auzers.

„Ņemot vērā Žaņa Lipkes memoriāla panākumus, 2014. gadā iegūstot Eiropas muzeju foruma Keneta Hadsona balvu un Izcilības balvu kultūrā, kā arī šī projekta iniciatora uzņēmēja Māra Gaiļa iesaisti projekta realizācijā, Accenture komanda ar patiesu lepnumu strādāja un attīstīja aplikācijas ideju. Šis ir viens no nedaudzajiem gadījumiem, kad uzņēmēji un iedzīvotāji mobilizē savus spēkus un ziedo finanšu resursus, lai radītu muzeju. Tādēļ Accenture dāvina izveidoto aplikāciju muzejam un tā apmeklētājiem,” stāsta Accenture Latvia vadītājs Maksims Jegorovs, paužot lepnumu par projekta komandas spēju rast gan tehnoloģiskus, gan radošus risinājumus.

Māris Gailis, komentē jauno memoriāla aplikāciju: “Tehniskajā nodrošinājumā esam spēruši soli uz priekšu un ejam līdzi savam laikam. Inovāciju ziņā cenšamies būt kā bāka Baltijas muzeju pasaulē.”

Muzeja aplikācija ir pirmais šāda veida projekts, ko attīstījusi Accenture Latvia programmētāju komanda. Lai padarītu muzeju vidi Latvijā modernāku un globālajām tendencēm atbilstošāku, plānots aplikācijas uz jau izstrādātās bāzes piedāvāt arī citiem muzejiem. Aplikācija pieejama gan iOS, gan Android lietotājiem. Lejupielādei tā pieejama šeit: http://www.lipke.lv/ios un https://play.google.com/store/apps/details?id=com.accenture.zanislipkememorial